Igazságszolgáltatás és jogértelmezés: A népfelség elvének kollíziója az Európai Unió hatalmi intézményeivel
Kivonat: Az Európai Unió demokratikus jogállamaiban a népfelség egységesen vallott elve hatályosul az államhatalmak működésében, mert a versengő pártok programjáról a választásra jogosultak ekkor közvetlenül, szabad és titkos eljárásban adják le többségi döntést eredményező voksaikat. Fősodratú politikai pártok korábbi választási nyerései-vereségei jól példázzák, hogy a legfőbb hatalmat közvetlenül gyakorló „nép” pártpreferenciák, már rendíthetetlen politikai elkötelezettségeitől indíttatva, a sokszor gátlástalan ígéreteket tartalmazó választási programoktól vezérelve, de alapvetően érzelmileg motiváltan választanak, adnak választ a választási győzelmet befolyásoló legmeghatározóbb okokra.Hasonló publikációk

EUROPA JÖVŐJE AZ EURÓPAI UNIÓ CIVIL EGYÜTTMŰKÖDÉSI TANÁCSHOZ TARTOZÓ SZERVEZETEK VÉLEMÉNYE
Az Európai Gazdasági Közösség gazdaságilag és társadalmilag sikeres fejlődését az Európai Unió egyre inkább válságok jellemezte fejlődése, a felmerült problémák megoldatlansága jellemzi. E problémák, válságjelenségek közül az alábbiakat tartjuk a legfontosabbaknak.

Felhívás a volt szocialista országok népeihez
Az Európai Unióban brutális háború dúl a normalitás–abnormalitás, az erkölcs– erkölcsnélküliség, a korlátozott szuverenitás–a teljes alávetettség, azaz a nemzetállamok és föderalisták hívei között. Ne feledjétek, hogy a föderális Unió parlamentjében országaitok – külön-külön – csupán néhány százalékos érdekérvényesítő képességgel rendelkeznének.