Felháborodás vagy reakció
Magyar HírlapKivonat: Jerzy Targalski cikke a Gazeta Polskában 2020.10.07.Jerzy Targalski, Gazeta Polska, 2020.10.07.
Felháborodás vagy reakció
Nagy felháborodást okozott az 50 nagykövet által jegyzett levél, azonban nem váltott ki semmilyen válaszreakciót, csak magyarázkodást, hogy már megint megsértettek minket. A panaszkodók a tudás hiányával magyarázzák a nagykövetek tettét. Ezek szerint az, hogy Orbán Viktor kormányának nem címeznek hasonló leveleket, azt jelenthetné, hogy tegyük fel Szaúd-Arábiában megfelelő mélységű tudással rendelkeznek Magyarországról. Miért intéztek egy ilyen szemtelen levelet a nagykövetek a lengyel kormánynak? Két válasz is adja magát. Mindenekelőtt azért, mert megtehették. Ha Magyarországgal szemben is hasonlóan jártak volna el, Orbán válasza után leesne az álluk. Lengyelország esetében büntetlennek érzik magukat, mivel tudják, hogy szemtelenségükkel egyedül a puhányok mentegetőzését és panaszkodását fogják kiváltani. Velünk bármit megtehetnek. A másik indok pedig Lengyelország jelentősége, melyet azzal szerezne meg, ha az új totalitarizmussal szembeni ellenállás központjává válna. A Lengyelország elleni támadásokat az a félelem okozza, hogy az események ilyen irányban fognak alakulni, valamint, hogy mindezt megelőzzék. Ez a félelem teljesen alaptalan, mivel jelen helyzetben Lengyelországban nincs ellenállásra irányuló akarat, nem is beszélve a vezetői ambíciók hiányáról. Azonban ne keverjük össze a cselekvési szándékot a semmilyen döntéssel sem végződő nyilatkozatokkal. Katarina Barley, az Európai Parlament alelnökének és Németország volt igazságügyi miniszterének legutóbbi nyilatkozata Lengyelország „pénzügyi kiéheztetéséről” nyíltan rámutat, hogy a Szövetségi Köztársaság megelőző háborút folytat országunk ellen, hogy megsemmisítse politikai identitásunkat és egy alárendelt, provinciális protektorátussá alakítsa át Lengyelországot, még mielőtt megpróbálnánk megvalósítani ambícióinkat. Ezért, ha nem reagálunk a támadásokra és nem nyerjük meg ezt a háborút Németországgal, Lengyelországban nem sikerül véghez vinni semmilyen reformokat. Európa beteg emberét pedig mások gyámsága alá helyezik.
Hasonló publikációk

A munkavállalók részvétele a vállalatirányításban
A részvétel ötlete, azaz a munkavállalók aktív jelenléte a vállalatirányítási folyamatokban igen régi gondolat. Számos formája ismert: a munkavállalók intézményesített tájékoztatásától és a velük való egyeztetéstől kezdve egészen a teljesértékű társmenedzsmenting. Így a dolgozó szerepe átalakul: már nem pusztán a vezető által adott utasítások végrehajtója, akinek nincs köze a vállalat irányításához és sorsához, hanem a termelési folyamat szerves részét képző alany.
EuCET, magyar-lengyel civil találkozó
Tomasz Sakiewicz, a Gazeta Polska főszerkesztője és Csizmadia László, a CÖF–CÖKA elnöke Budapesten, megújítja a két ország civil szervezeteinek együttműködését.